"; hlavicka(); echo" Ro. - Jméno dne
"; pocitadla(); o("via"); hr("1"); m("magick"); hr("2"); m("rdotaznik"); m("temne"); m("ro_fotky"); m("r_odkazy"); m("r_miss"); m("r_guest"); hr("2"); m("chat"); m("konference"); hr("2"); m("zpet"); t("choronzon"); t("autor2"); datum(); echo"


Jméno dne


Zrovna dneska (4.5. 2004), mně Nun poslala nějakou přepočtovou tabulku na jméno dne ... nikde to prý moc není a ji by sem tam zajímalo co kdy bylo za den.
V PHP to není zase takový problém, tak jsem jednoduchý výpočet jména dne připravil jak pro Nun, tak pro vás ostatní. Ale protože jsem tak trochu lenoch, má omezené možnosti dané fumkcí \"time\", protože se mně nechtělo dělat složitější skript. Ale jestli mě budete přemlouvat, časem ho udělám.:-)

Zadej datum:
"; if($op == "den"){ if($rok>=1970 && $rok<=2035){ $dotaz = mktime (0,0,0,$mes,$den,$rok); $dny["Mon"] = "pondělí"; $dny["Tue"] = "úterý"; $dny["Wed"] = "středa"; $dny["Thu"] = "čtvrtek"; $dny["Fri"] = "pátek"; $dny["Sat"] = "sobota"; $dny["Sun"] = "neděle"; echo 'Jméno dne odpovídající datu ',Date("d.m.Y", $dotaz),' je ',$dny[Date("D", $dotaz)],'.'; } else{ echo"Zadaný rok je mimo povolený rozsah 1970 - 2035.
Toto omezení má příčinu v PHP & mé lenosti - nechtělo se mně dělat složitější přepočet. :-)"; } } echo"
"; ?>